Kolumbia mení postoj k tvrdým drogám, chce ich zlegalizovať

Kolumbia mení postoj k tvrdým drogám, chce ich zlegalizovať
Zdroj foto: TA3
Kolumbijská vláda v stredu zverejnila návrh legislatívy, ktorou chce bojovať proti nelegálnemu obchodu z drogami. Ministerka vnútra Ruth Stella Correová má v pláne zlegalizovať syntetické drogy, teda napríklad aj populárnu extázu, informoval spravodajský portál britskej stanice BBC.

Correová to povedala po skončení rokovania komisie zodpovednej za zmenu vládnej politiky v tejto oblasti. V Kolumbii by tak mohlo byť vlastnenie malého množstva syntetických drog beztrestné, podobne ako je tomu už dnes v prípade marihuany ale aj kokaínu.

Experti v krajine sa zhodli na tom, že medzi syntetické drogy zaradia aj metamfetamín, niektorí si však myslia, že by tam mal patriť dokonca heroín. Vláda pritom proti drogám doteraz bojovala najmä represívnym spôsobom. Kolumbijský Kongres by sa mal legislatívou zaoberať už v priebehu niekoľkých mesiacov.

Kolumbia patrí medzi krajiny s najrozšírenejším obchodom s drogami a je domovom viacerých vplyvných narkobarónov. Krajina je tiež najväčším producentom kokaínu na svete.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá