Pre Gorilu začali ďalšie stíhanie, podozrivým je Lipšic

Pre Gorilu začali ďalšie stíhanie, podozrivým je Lipšic
Zdroj foto: SITA
Polícia začala podľa portálu denníka Hospodárske noviny ďalšie trestné stíhanie v súvislosti s kauzou Gorila. Exminister vnútra Daniel Lipšic je podľa informácií HN podozrivý z ohovárania.

Lipšic sa toho mal dopustiť podľa HN napríklad zverejnením blogu "O Gorile a Kačke", v ktorom naznačil, že finančník Penty Jaroslav Haščák mal vyplatiť exministrovi Jirkovi Malchárkovi províziu.

Minister vnútra Robert Kaliňák sa nechcel k celej veci vyjadriť. "Nie som veľkým prívržencom stíhania trestných činov verbálneho charakteru," dodal však pre HN.

"Keď si trúfnu, nech ma obvinia," reagoval exminister vnútra Lipšic na sociálnej sieti.

Šéf polície: Stíhanie spájané s Lipšicom nerieši tím Gorila

Vyšetrovací tím Gorila podľa policajného prezidenta Tibora Gašpara nerieši trestné stíhanie, o ktorom dnes informoval portál denníka Hospodárske noviny. Gašpar potvrdil, že ešte v minulom roku boli voči osobe Daniela Lipšica podané viaceré trestné oznámenia, no bývalý minister nie je obvinený.

"Dnes nie je stíhaný bývalý minister vnútra v žiadnom konaní," povedal Gašpar. "Rád by som to prirovnal k prípadu filmárky Zuzany Piussi, keď médiá informovali, že má vznesené obvinenie, a pritom bolo len stíhanie vo veci, ktoré vyšetrovateľovi umožnilo zistiť, či bol spáchaný trestný čin alebo nie, a nakoniec bolo zastavené," ozrejmil Gašpar.

Policajný šéf nechcel konkretizovať, o aké skutky ide v prípade trestných oznámení týkajúcich sa Lipšica. Postup dozoruje generálna prokuratúra.

Procházka: Obvinenie je prejavom straty súdnosti

Plány obviniť Daniela Lipšica za ohováranie sú podľa poslanca Radoslava Procházku prejavom straty súdnosti. Ako povedal, takéto vyšetrovanie sa aj tak nemôže skončiť skôr, ako sa právoplatne skončí vyšetrovanie káuz, o ktorých Lipšic hovoril.

„Na tých záleží, tam musí byť sústredená pozornosť. Je to ten istý scenár ako pri Hedvige Malinovej, keď nevedia vyriešiť skutok, riešia to z opačného, úplne zlého konca,“ vyhlásil.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá