Líder zo Zvolena nestačil na Trenčín, Martin prerušil sériu prehier

TASR, TA3
22.1.2013 20:47

Líder zo Zvolena prehral v 41. kole hokejovej Tipsort extraligy na domácom ľade s Duklou Trenčín 3:4, keď si situáciu skomplikoval už v úvodných dvoch tretinách.

Jedenásťzápasovú sériu prehier prerušil Martin, ktorý si poradil so Žilinou v predĺžení a triumfoval premiérovo v kalendárnom roku.

Favorizované Košice sa dlho trápili pred vlastnými fanúšikmi s Banskou Bystricou, tri body brali až po dvoch góloch v úplnom závere stretnutia. Skalica v dramatickom dueli zdolala Nitru 4:3 po nájazdoch.

HK Poprad - ŠHK 37 Piešťany 3:4 (1:2, 0:2, 2:0)
Góly: 13. Vaic, 47. Vandas, 58. Vandas - 1. Melichárek, 16. Mertel, 35. Peško, 40. Saliji. Rozhodovali: Gašparík – Valach, Zvrškovec, vylúčení: 4:6, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, 1256 divákov

MHC Mountfield Martin - MsHK DOXXbet Žilina 2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Góly: 13. Vilkoits, 65. Themár - 2. Ďuriš. Rozhodovali: T. Orolin - Korba, Smerek, vylúčení: 4:5, navyše: Troliga (Žilina) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 870 divákov

HK 36 Skalica - HK Nitra 4:3 pp a sn (0:1, 3:0, 0:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 29. Kozák, 36. Školiak, 37. Konečný, rozhodujúci nájazd Konečný - 19. Piatak, 42. Tománek, 56. Jokila. Rozhodovali: Baluška - Tvrdoň, Ševčík, vylúčení: 4:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1462 divákov

HKM Zvolen - Dukla Trenčín 3:4 (1:3, 0:1, 2:0))
Góly: 18., 44. Podkonický, 48. Hertl - 8. Pardavý, 14. Mikula, 18. Sojčík, 25. Bednár. Rozhodovali: Lauff - Korba, Jobbágy, vylúčení: 5:6, navyše: 24. Juraško 5+DKZ za krosček na rozhodcu, 58. Brabenec 10 min za nešportové správanie (obaja Zvolen), presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1752 divákov

HC Košice - HC'05 Banská Bystrica 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Gól: 58. Matis, 60. Haščák. Rozhodovali: J. Konc - Rovenský, Snášel, vylúčení: 7:8, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 3379 divákov