Pri dopravnej nehode zahynula tínedžerka. Privolaná záchranárka netušila, že oživuje vlastnú dcéru

Pri dopravnej nehode zahynula tínedžerka. Privolaná záchranárka netušila, že oživuje vlastnú dcéru
Zdroj foto: TASR/AP (ilu)
Kanadská záchranárka minulý týždeň zasahovala pri dopravnej nehode. Snažila sa pomôcť mladému dievčaťu, no až neskôr zistila, že išlo o jej dcéru. Dopravná nehoda sa stala na zľadovatenom úseku diaľnice v Alberte. Jayme Ericksonová pomáhala dievčaťu s veľmi vážnymi zraneniami, no bolo jej jasné, že sú pravdepodobne smrteľné. Práve kvôli tomu dcéru nespoznala, píše denník The Guardian, na ktorý sa odvolávajú novinky.cz.

Záchranárka sa snažila dievča z auta vyslobodiť takmer pol hodinu. Zostala s ním až dovtedy, kým priletel záchranársky vrtuľník, ktorý ju transportoval do nemocnice. Až keď sa po službe Jayme vrátila domov, od policajtov sa dozvedela, že jej 17-ročná dcéra Montana sa stala obeťou nehody. Oznámili jej, že jej zranenia boli veľmi vážne, preto ju v nemocnici odpojili od prístrojov. "Vážne zranený pacient, ktorého som ošetrovala, bola moja vlastná krv. Moje jediné dieťa. Moja dcéra Montana,“ napísala Jayme Ericksonová v emotívnom odkaze na Facebooku. "Som otrasená, som na dne," dodala.

Zachránila iných

Montana išla s kamarátkou venčiť psa. Viezli sa v aute, no vodička, jej kamarátka, nad vozidlom stratila kontrolu na zľadovatenej ceste. Do auta narazil protiidúci kamión. Jej kamarátka sa z auta vyslobodila, no Montane sa to nepodarilo. Orgány mladého dievčaťa darovali ďalším pacientom. "Dva niekomu zachránili život. Sme šťastní, že naše dievčatko tak žije prostredníctvom ďalších ľudí a že po tejto tragédii mohla ďalších ľudí zachrániť. Vieme, že by to tak chcela, sme na ňu pyšní a bude nám veľmi chýbať,“ dodala v odkaze jej matka.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá