Kollár po kolapse poslanca: Najskôr to vyzeralo veľmi zle. Je pri vedomí

Kollár po kolapse poslanca: Najskôr to vyzeralo veľmi zle. Je pri vedomí
Zdroj foto: ta3/Patrik Jager
Predseda národnej rady Boris Kollár po prerušení schôdze národnej rady potvrdil, že hlasovanie o odvolaní Igora Matoviča bude až v utorok budúci týždeň. Ako ďalej oznámil, na novom termíne sa dohodli na poslaneckom grémiu. Opozícii sa poďakoval za prejavenú empatiu.

Hlasovať o odvolaní ministra financií Igora Matoviča sa bude v utorok 4. septembra budúci týždeň. Ako Kollár na krátkom brífingu uviedol, po kolapse poslanca Jána Kerekrétiho zvolali poslanecké grémium. "Museli sme volať záchranku. Najskôr to vyzeralo veľmi zle. Je pri vedomí. Ako to dopadne, ešte nevieme. Bola to veľmi vypätá, emočná situácia. Atmosféra bola veľmi ťaživá," povedal. 

"Po zvolaní grémia sme sa zhodli naprieč celým politickým spektrom, že na dnes prerušíme schôdzu a začneme rokovať zajtra o 9.00 s tým, že prvé hlasovanie bude až v utorok o 11.00," informoval Kollár. Ozrejmil, že v piatok bude parlament rokovať, ale hlasovať o odvolaní ministra Matoviča a ostatných prerokovaných zákonoch sa bude hlasovať až v utorok.

Vyjadrenie Borisa Kollára nájdete tu:

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá