V Smere sa hovorí o troch kandidátoch na generálneho prokurátora

V Smere sa hovorí o troch kandidátoch na generálneho prokurátora
Zdroj foto: TA3
Vo vedení Smeru-SD sa v súvislosti s možnými kandidátmi na post generálneho prokurátora hovorí o bratislavskom krajskom prokurátorovi Jaromírovi Čižnárovi, špeciálnom prokurátorovi Dušanovi Kováčikovi, ale aj o prokurátorke Eve Mišíkovej, ktorú na tento post v roku 2010 presadzovali poslanecké kluby KDH, SaS a Most-Híd.

Uvádza to dnešné vydanie denníka SME. "Generálny prokurátor musí byť zvolený čo najskôr," povedal pre denník predseda parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť Jaroslav Baška zo Smeru-SD.

"Šéf parlamentu Pavol Paška sa bude podľa jeho hovorcu hlasovaním zaoberať pravdepodobne už tento týždeň. Od jeho rozhodnutia závisí, kedy sa bude nový generálny prokurátor voliť," uvádza denník s tým, že ani jeden z menovaných prokurátorov kandidatúru nevylúčil.

"Bratislavský krajský prokurátor Jaromír Čižnár je v Smere najžiadanejší, práve on však podľa informácií SME najviac váha. Jeho okolie si myslí, že ponuku neprijme. Jedným z dôvodov je možná protiústavnosť nevymenovania Jozefa Čentéša za generálneho prokurátora," uvádza denník, podľa ktorého Smer-SD možno neoficiálne ponúkol Jozefovi Čentéšovi funkciu prvého námestníka, ak svoju ústavnú sťažnosť nepodá alebo stiahne.

"Nikto mi nič také neponúkol, ani nenaznačil, ani by som to neprijal," reagoval Čentéš. Dodal, že podľa jeho názoru boli jeho práva porušené a bude za ne bojovať.

"Veľmi bude záležať, kto bude akým spôsobom akceptovateľný pre prokurátorov," komentoval rozhodovanie parlamentu Baška. Denník SME dodáva, že Čižnár má v Rade prokurátorov podľa jej predsedu Ľudovíta Kopernického najväčšiu šancu spolu so špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá