Malkina nadchli bratislavskí fanúšikovia

Malkina nadchli bratislavskí fanúšikovia
Zdroj foto: SITA
Na bratislavský ľad zavítala ďalšia hviezda svetového hokeja. V drese Metallurgu Magnitogorsk sa v nedeľňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy predstavil Jevgenij Malkin. Zo Slovnaft arény neodchádzal v najlepšej nálade, jeho tím prehral 3:4 po samostatných nájazdoch.

Dvadsaťšesťročného centra bolo na ľade vidieť, patril medzi najlepších, spoluhráčom pripravil dva góly a jeden aj sám dal.

Malkina v Bratislave prekvapila najmä atmosféra. Pri už tradičnej ďakovačke domácich hráčov fanúšikom ostal pri mantineli a s úžasom ju sledoval. "Bol to výborný zápas v skvelej atmosfére. Fanúšikovia boli vynikajúci, radosť hrať pred nimi. Oba tímy predviedli skvelé výkony. Škoda, že sa nám nepodarilo vyhrať, ale nemáme sa za čo hanbiť," uviedol Jevgenij Malkin.

Pre rodáka z Magnitogorska to bol posledný zápas v KHL v tejto sezóne. V nedeľu sa vedenie NHL a hráči dohodli na podmienkach kolektívnej zmluvy a už čoskoro sa v zámorí začne nová sezóna. Ruské médiá ešte pred zápasom informovali, že Malkin zvažuje, či v Bratislave nastúpi.

Napokon sa v zostave objavil ako ďalší hokejisti z NHL v drese Metallurgu Nikolaj Kuľomin a Sergej Gončar. Malkina teraz čaká cesta do Pittsburghu, kde je hráčom Penguins. "Mám informácie o tom, že sa výluka v NHL končí. Momentálne však neviem nič konkrétne. Budem ešte hovoriť s agentom a potom budem múdrejší. Každopádne, budem si musieť zarezervovať letenky do Pittsburghu. V pondelok by som mal letieť domov do Magnitogorska, zbaliť si veci a potom sa presunúť do Ameriky," povedal Malkin.

Asi najlepší hokejista súčasnosti sa s KHL lúči ako jej druhý najproduktívnejší hráč. V 37 stretnutiach strelil 23 gólov a pridal 42 asistencií. Na jeho konte je aj 23 plusových bodov. "Je to ťažké, chcel som čo najviac pomôcť môjmu rodnému mestu a materskému klubu. Nedá sa však nič robiť. Výluka sa končí a ja musím ísť do Pittsburghu. Taký je už hokejový život. Robil som všetko, čo som vedel. Myslím si, že som neukázal zlé výkony," doplnil Malkin.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá