Siedma etapa pretekov Vuelta a España mala zaujímavý profil, trať bola dlhá takmer dvesto kilometrov

TA3
26.8.2022 22:55

Siedma etapa cyklistických pretekov Vuelta a España mala mimoriadne zaujímavý profil. 190 kilometrov dlhá trasa bola zväčša rovinatá, no v strede ju pretínalo ťažké stúpanie prvej kategórie menom Puerto de San Glorio. Desať bodov na jeho vrchole bral Jesus Herrada z Kofidisu, ktorý bol súčasťou úniku, ktorý mal v tom čase náskok takmer 3 minúty. Ten si príkladnou spoluprácou postupne zvyšovali a napriek tomu, že pelotón v závere zrýchľoval, utečencov už nedokázal dohnať. Pred cieľom si to v záverečnom špurte rozdala pätica cyklistov a najlepšie načasovanie v ňom predviedol už spomínaný Španiel Herrada. Na domácom podujatí pritom víťazstvo už jedenkrát oslavoval a to v roku 2019.