FOTO: Ľudové remeslo, farebné kroje a tóny folklóru. Takto to vyzerá na festivale Východná

FOTO: Ľudové remeslo, farebné kroje a tóny folklóru. Takto to vyzerá na festivale Východná
Zdroj foto: TASR/Milan Kapusta
Festival je najstarším podujatím na Slovensku v oblasti tradičnej kultúry.
Tradície opäť ožili a fanúšikovia folklóru majú možnosť vidieť súbory nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. 67. ročník Folklórneho festivalu Východná slávnostne otvorili vystúpenia folklórnych skupín už vo štvrtok. Sobota pokračuje bohatým programom. Pozrite sa s nami, ako to tam vyzerá.

Vystúpenia Folklórnej skupiny Kriváň z Východnej a zahraničných kolektívov z Bulharska, Srbska, Česka a Poľska už vo štvrtok slávnostne otvorili 67. ročník Folklórneho festivalu Východná. Podľa vedúcej oddelenia komunikácie a edičnej činnosti Národného osvetového centra Alexandry Žilavej sa festival koná pod záštitou prezidentky Zuzany Čaputovej a Slovenskej komisie pre UNESCO.

Osobitosťou festivalu je aj prezentácia najúspešnejších detských folklórnych súborov, speváckych skupín i detských ľudových hudieb a speváčikov, postupujúcich z krajských kôl celoštátnych súťaží.

Festival je najstarším podujatím na Slovensku v oblasti tradičnej kultúry, folklóru a folklorizmu a tiež vrcholnou prehliadkou folklórneho hnutia.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá