Tragédia v nočnom klube. Ráno tam polícia našla najmenej 22 mŕtvych, príčiny sú zatiaľ nejasné

Juhoafrická polícia začala vyšetrovať okolnosti smrti najmenej 22 ľudí vo veku 18-20 rokov, ktorých telá sa našli v nedeľu skoro ráno v nočnom klube v meste East London v Juhoafrickej republike.

Podľa agentúry AFP a britskej stanice BBC nateraz stále nie je jasné, čo viedlo k smrti mladých ľudí, ktorí sa údajne zúčastnili na večierku na oslavu ukončenia zimných školských skúšok.

"V tejto chvíli nemôžeme potvrdiť príčinu smrti," uviedol hovorca ministerstva zdravotníctva Siyanda Manana. Dodal, že budú vykonané pitvy tiel, aby sa zistila pravdepodobná príčina smrti.

Predstaviteľ bezpečnostných zložiek provincie Východné Kapsko, kde sa nachádza miesto činu, pre tlačovú agentúru AFP uviedol, že ako príčina úmrtia už bola vylúčená tlačenica - práve pre to, že na telách nie sú viditeľné žiadne zranenia.

"Forenzní (vyšetrovatelia) odoberú vzorky a urobia testy, aby zistili, či nedošlo k nejakej otrave," povedal Unathi Binqose podľa britskej stanice BBC. Miestny denník Daily Dispatch informoval, že telá ležali v nočnom klube na stoloch a stoličkách bez viditeľných stôp po zraneniach. Miesto tragédie East London leží na pobreží Indického oceánu na juhu JAR, takmer 1000 kilometrov južne od najľudnatejšieho mesta Johannesburg.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá