O platoch učiteľov sa intenzívne rokuje. Nepočítali sme s pandémiou ani vojnou, hovorí Heger

Aktualizované:
O zvyšovaní platov učiteľov sa intenzívne rokuje, informoval po zasadnutí vlády premiér Eduard Heger. O téme v stredu hovoril aj s ministrom financií a šéfom OĽANO Igorom Matovičom a ministrom hospodárstva a lídrom SaS Richardom Sulíkom.

"Aby sme mohli učiteľom pomôcť, aby sme im mohli dať ďalšie zdroje, potrebujeme aj zdroje do rozpočtu. Nikto z nás nepočítal pred voľbami s tým, že tu bude pandémia, energetická kríza a vojna," poznamenal Heger. O potrebe dodatočných zdrojov sa podľa svojich slov snaží presvedčiť aj koaličného partnera SaS. Verí, že dohoda je reálna.

Školskí odborári žiadajú od júla zvýšenie platov v školstve o desať percent. V hlavnom meste sa v stredu konalo v tejto súvislosti protestné zhromaždenie s účasťou tisícok ľudí. Minister financií navrhuje desaťpercentné zvýšenie platov zamestnancov v školstve prostredníctvom zvýšenia daní. Tento návrh koaličná SaS vetovala. Podľa ministra školstva Branislava Gröhlinga trvajú na tom, že tieto prostriedky môže pokryť nadvýber súčasných daní.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá