NBA: Golden State zdolal Boston a vedie 3:2, Curry nenatiahol šnúru

TA3
14.6.2022 12:50

Basketbalistov Golden State delí už iba jedno víťazstvo od celkového triumfu v aktuálnej sezóne NBA. V piatom finálovom stretnutí zvíťazili na domácej palubovke nad Bostonom 104:94 a v sérii sa ujali vedenia 3:2 na zápasy. Warriors viedli prakticky celé piate finále, po polčase o 12 bodov, avšak v tretej štvrtine Celtics otočili a chvíľu viedli aj o 5 bodov. Domáci podporení tentoraz najmä Andrewom Wigginsom, ktorý dal 26 bodov a doskočil 13 lôpt, ale prehru odvrátili a vydarenou záverečnou štvrtinou si vybojovali prvý majstrovský mečbal. A to aj napriek tomu, že Stev Curry nepremenil z deviatich pokusov ani jednu trojku, čo sa stalo vôbec prvýkrát po 233 zápasoch. Zisk titulu môže Golden State spečatiť v šiestom finálovom súboji, ktorý je na programe v noci zo štvrtka na piatok v Bostone.