Polícia v Nitre strieľala po vodičovi, ktorý nezastavil na stopke. Pri prenasledovaní sa pokúsil nabúrať do policajného auta

Polícia v Nitre strieľala po vodičovi, ktorý nezastavil na stopke. Pri prenasledovaní sa pokúsil nabúrať do policajného auta
Zdroj foto: TA3 / David Duducz
Polícia v Nitre musela v piatok v skorých ranných hodinách použiť výstrely, aby zastavila 50-ročného vodiča, ktorý nezastavil na stopke. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre na sociálnej sieti.

Policajná hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky spozorovala osobné vozidlo, ktoré nezastavilo na Štúrovej ulici v Nitre na stopke. "Vodič osobného auta nereagoval na výzvy polície na zastavenie, a preto ho začali prenasledovať viaceré policajné hliadky," uviedla polícia.

Ako doplnila, vodič dokonca nasmeroval vozidlo proti jednému z policajných áut. "Policajti Obvodného oddelenia PZ Nitra – Chrenová použili na zastavenie vozidla zbraň, pričom dva výstrely smerovali na pneumatiky vozidla. Vodič následne zastavil. V súčasnosti sú s ním vykonávané procesné úkony. Vyšetrovateľka PZ koná pre podozrenie z trestných činov útoku na verejného činiteľa a ohrozenia pod vplyvom návykovej látky," informovala polícia.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá