Barbara je možné zastaviť jedine silou, hovorí Zelenského poradca. Nijakej dohode s Ruskom nie je možné veriť

Barbara je možné zastaviť jedine silou, hovorí Zelenského poradca. Nijakej dohode s Ruskom nie je možné veriť
Zdroj foto: Twitter/Bartłomiej Szponar
Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak v sobotu na platforme Telegram uviedol, že nijakej dohode s Ruskom nie je možné dôverovať. Povedal tiež, že inváziu Moskvy na Ukrajine je možné zastaviť jedine silou.

"Rusko dokázalo, že je barbarskou krajinou, ktorá ohrozuje svetovú bezpečnosť," napísal Podoľak. "Barbara je možné zastaviť len silou," uviedol. "Je možné vyjednávať s krajinou, ktorá neustále cynicky a propagandisticky klame?" pýtal sa Podoľak na Telegrame.

Kremeľ v sobotu po telefonáte ruského prezidenta Vladimira Putina s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom a nemeckým kancelárom Olafom Scholzom vyhlásil, že Moskva je pripravená pokračovať vo vzájomných rokovaniach s Kyjevom.

Naposledy sa osobné rokovania medzi oboma stranami konfliktu uskutočnili 29. marca v Istanbule. Istý čas po nich ešte pokračovali kontakty prostredníctvom videokonferencie. Teraz Rusko aj Ukrajina  tvrdia, že rokovania sú zastavené a navzájom sa obviňujú z neochoty pokračovať a nedostatku pokroku v rozhovoroch.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovore pre holandskú televíziu, ktorý bol odvysielaný v piatok, povedal, že jedinou osobou, s ktorou sa oplatí rokovať, je šéf Kremľa Putin, pretože on prijíma všetky rozhodnutia. 

"Nezáleží na tom, čo si myslí ich minister zahraničných vecí (Sergej Lavrov). Nezáleží na tom, že k nám posiela nejakú vyjednávaciu skupinu... všetci títo ľudia sú žiaľ nikto," poznamenal Zelenskyj.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá