POČASIE: Hrozí dážď, ojedinele aj búrky. Denná teplota môže dosiahnuť 29 stupňov

Aktualizované:
Malá, od severu postupne zväčšená oblačnosť. K večeru ojedinele, na severe na mnohých miestach, prehánky, dážď, ojedinele búrky. Denná teplota 24 až 29, na severe miestami okolo 22 st. Postupne západný vietor do 35, v nárazoch okolo 55 km/h.

Situácia

Cez strednú Európu postupuje ďalej na juhovýchod teplotne výrazný studený front spojený s tlakovou nížou nad severnou Európou, pred ktorým k nám od juhozápadu prúdi teplý vzduch. Neskôr popoludní front postúpi aj nad naše územie.

Predpoveď počasia

Jasno až polooblačno. V priebehu dňa od severu postupne pribúdanie oblačnosti a k večeru ojedinele, na severe na mnohých miestach, prehánky alebo dážď, možnosť búrky. Najvyššia denná teplota 24 až 29, v Žilinskom kraji a na hornom Spiši 20 až 24 st., neskôr popoludní na severe výrazné ochladzovanie. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 11 st. Prevažne západný vietor 4 až 10, v Popradskej kotline okolo 12 m/s (15 až 35, 45 km/h), v nárazoch ojedinele okolo 16 m/s (60 km/h). Na horách nad pásmom lesa prudký vietor až víchrica.

Predpokladané množstvo zrážok: do 2, na severe okolo 5, pri búrke aj okolo 10 mm

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá