Získanie príspevku za ubytovanie utečencov bude možné aj počas leta. Vláda chce predĺžiť obdobie čerpania

Získanie príspevku za ubytovanie utečencov bude možné aj počas leta. Vláda chce predĺžiť obdobie čerpania
Zdroj foto: TASR/AP
Získať príspevok za ubytovanie utečencov z Ukrajiny má byť možné aj počas letného obdobia. Uviedol to minister vnútra Roman Mikulec s tým, že pripravujú nové nariadenie vlády, ktorým sa má predĺžiť obdobie čerpania príspevku. Nariadenie má upravovať nielen príspevok za ubytovanie, ale aj stravovanie.

"Nové nariadenie vlády, reflektujúce nový zákon Ukrajina 3, bude hovoriť o príspevku nielen za ubytovanie, ale aj za stravovanie," povedal minister počas rokovania vlády s tým, že nové nariadenie sa má prvýkrát uplatňovať za jún.

Minister nekonkretizoval, na aké dlhé obdobie bude možné žiadať o príspevok. Tvrdí, že sa musia dohodnúť naprieč rezortmi. Predpokladá, že to bude platiť na celé letné obdobie. Základnou podmienkou na získanie príspevku za ubytovanie je uzavretie zmluvy o poskytnutí ubytovania medzi majiteľom nehnuteľnosti a odídencom. Prenajímateľ po uzatvorení zmluvy s odídencom zmluvu predloží obci. Výška príspevku je sedem eur za jednu noc ubytovania odídenca, teda osoby s udeleným štatútom dočasného útočiska, za osoby mladšie ako 15 rokov je polovičný.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá