Smer nepodporí žiadne opatrenia idúce proti samosprávam, odmieta aj sankcie voči Rusku

Smer nepodporí žiadne opatrenia idúce proti samosprávam, odmieta aj sankcie voči Rusku
Zdroj foto: TA3 / David Duducz
Opozičný Smer-SD v Národnej rade SR nepodporí žiadne návrhy, ktoré by išli na úkor rozpočtov miest a obcí, či samosprávnych krajov. Uviedol to líder strany Robert Fico na utorkovej tlačovej konferencii v súvislosti s avizovaným balíkom inflačnej pomoci rodinám z dielne ministra financií Igora Matoviča. Fico zároveň odmietol sankcie voči Rusku, žiada vládu, aby ich blokovala.

Matovičov balík zmien má podľa Fica zobrať samosprávam milióny eur. "Tlačí starostov a primátorov do krokov, ktoré by znamenali zvyšovanie daní," uviedol s tým, že opatrenia by tiež mohli viesť k znižovaniu kvality života v mestách a obciach. Premietnuť by sa totiž mohli do služieb občanom, ako je osvetlenie a podobne. Fico deklaroval podporu ZMOS-u.

V súvislosti so sankciami voči Rusku pre vojnu na Ukrajine upozornil na riziká v prípade zastavenia dodávok ruského plynu. Sankcie označil za "americké". Vyzval vládu, aby situáciu riešila. "Ak sa bojíte a ste vazali a sluhovia, dajte nám to (vládnutie - pozn. redakcie) na dva týždne do rúk, my vám to potom vrátime, pôjdem do Bruselu zablokovať sankcie," povedal Fico, podľa ktorého môžu sankcie zničiť Európsku úniu a Slovensko. Fico nemá problém s platbami za dodávky plynu v rubľoch.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá