Štyri osoby obvinené v rámci akcie Agentúra prepustil súd na slobodu

Štyri osoby obvinené v rámci akcie Agentúra prepustil súd na slobodu
Zdroj foto: SITA/Ľudovít Vaniher
Štyri osoby obvinené v rámci akcie Agentúra prepustili na slobodu. V piatok o tom rozhodla sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. Rozhodnutie nie je právoplatné, prokurátor podal sťažnosť. Rozhodovať bude Najvyšší súd SR. Informovala o tom Katarína Bednáriková zo Špecializovaného trestného súdu.

Osoby boli obvinené zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Sudkyňa ich prepustila na slobodu, nakoľko neboli zistené dôvody kolúznej väzby ani u jedného z obvinených. "U obvineného K.C. súd nezistil ani dôvod útekovej väzby a u obvineného M.Š. nebol zistený ani dôvod preventívnej väzby," uviedla Bednáriková.    

V rámci policajnej akcie Agentúra obvinili celkovo 12 osôb pre 11 skutkov. Obvinenia sa týkajú zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, korupčnej trestnej činnosti a trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa.  

Štyri obvinené osoby boli zadržané. Obvinení pôsobili v rôznych štátnych inštitúciách. Jeden z obvinených v rámci policajnej akcie Agentúra je na úteku. Má ísť o bývalého elitného policajta Mareka Máhra zo Šale. Polícia po ňom vyhlásila pátranie.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá