Špeciálny prokurátor podal obžalobu na Zoroslava Kollára a Tomáša Rajeckého

Aktualizované:
Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal obžalobu na konkurzného právnika Zoroslava Kollára a podnikateľa Tomáša Rajeckého. Obžaloba sa týka troch skutkov v súvislosti s poskytnutím úplatkov za to, aby Kriminálny úrad finančnej správy umožnil bezproblémovú nelegálnu výrobu cigariet.

V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody od desať do 15 rokov. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytla hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová. "Dnes podal prokurátor ÚŠP obžalobu na ŠTS Pezinok na obvineného Tomáša Rajeckého a Zoroslava Kollára za tri skutky z obdobia 2019 - do februára 2020 právne kvalifikované ako pokračovací obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku spáchaný formou účastníctva," priblížila hovorkyňa.

Ako ďalej uviedla, má ísť o poskytnutie úplatkov v stotisícoch eur za to, "aby KÚFS umožnil bezproblémovú nelegálnu  výrobu cigariet, teda poskytol tzv. ochranu pred vyšetrovaním". Okrem desať až 15-ročného trestu im hrozí v prípade dokázania viny aj trest prepadnutia majetku.

"Potvrdzujem, že na ŠTS bola dňa 18. 1. 2022 podaná uvedená obžaloba. Vec bola pridelená zákonnému sudcovi, ktorý po jej preštudovaní rozhodne o ďalšom postupe," uviedla hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Obhajca Zoroslava Kollára a Tomáša Rajeckého Adrián Kucek podanú obžalobu nekomentoval, lebo ju ešte nemá k dispozícii. O podaní sa podľa jeho slov dozvedel z médií.

"Nedošlo ani k riadnemu preštudovaniu vyšetrovacieho spisu, čo je podmienkou skončenia vyšetrovania," dodal s tým, že pokiaľ by za daných podmienok bola obžaloba podaná, došlo by k porušeniu práva na obhajobu jeho klientov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá