Slovan Bratislava zdolal doma Atlant Mytišči

23.11.2012 21:22

Hokejisti Slovana Bratislava začali druhú polovicu základnej časti Kontinentálnej hokejovej ligy triumfom v Slovnaft aréne nad Atlantom Mytišči 3:2. Bratislavčania sa síce ujali vedenia v 13. min Petrom Ölveckým, no ešte pred prvou sirénou vyrovnal v presilovke Michnov.

Na presný zásah Bobrova z 31. min odpovedal o dve minúty neskôr Marko Daňo. Tretí gól Slovana zaznamenal Kukumberg.

Slovan z 27 stretnutí doterajšieho priebehu vyhral 14, z toho štyri po samostatných nájazdoch a na svojom konte má 41 bodov. V tabuľke Západnej konferencie mu patrí pekné piate miesto.

Ďalší zápas v KHL odohrá Slovan v nedeľu 25. novembra, keď privíta o 17.00 h na vlastnom ľade Lokomotiv Jaroslavľ.

Hokej - Kontinentálna hokejová liga - piatok:
HC Slovan Bratislava - Atlant Mytišči 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 13. Ölvecký (T. Mikúš), 33. M. Daňo (Švarný, Ölvecký), 55. Kukumberg (Kytnár, Dravecký) - 19. Michnov (Ozolinš), 31. Bobrov (Dorofejev, Rybakov)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: Štajnoch (Slovan) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Odinš, Sojin - Sadovnikov, Sazonov, 10 055 divákov
Slovan: Janus - Ľ. Višňovský, Sigalet, Štajnoch, Švarný, Sersen, J. Tabaček - Bartovič, Bližňák, L. Hudáček - Michel Miklík, Lipiansky, Vondrka - Kukumberg, Kytnár, Dravecký - T. Mikúš, A. Šťastný, Ölvecký - od 30. min M. Daňo
Mytišči: Chudobin - I. Višnevskij, Ťutin, Semionov, Ozolinš, Rukavišnikov, Frögren, Batyršin, Kosmačiov - Žerdev, Rybakov, Gluchov - Michnov, Engqvist, Staalberg - Ševčenko, Točinskij, Konstantin Koľcov - Lemťugov, Bobrov, Dorofejev

V úvode duelu dvakrát pohrozil domáci kapitán Lipiansky, ale v oboch prípadoch bol úspešnejší brankár Chudobin. Slovan vzápätí nevyužil presilovú hru, aj keď na to mali dobré šance Michel Miklík a Vondrka. V 10. min Dravecký tvrdou strelou po prechode do útočného pásma preveril pozornosť hosťujúceho gólmana. Vzápätí nepochodil ani Kukumberg, ktorý v oslabení unikol defenzíve Atlantu. Na druhej strane si Janus poradil s pokusom Staalberga. V 13. min Peter Ölvecký vyhral vhadzovanie, puk posunul T. Mikúšovi, jeho strela sa od jedného z hráčov hostí dostala opäť k Ölveckému a ten pokusom od hornej žŕdky otvoril skóre duelu - 1:0. Po tomto okamihu Janus zachránil pred Dorofejevom aj Bobrovom, pred Chudobinom nepochodil Višňovský. Vylúčenie Štajnocha ešte v I. tretine potrestal vyrovnávajúcim gólom Michnov, ktorého našiel obranca Ozolinš.

Hneď na začiatku druhej časti pohrozil hosťujúci Staalberg, na druhej strane v presilovke mali blízko k druhému gólu Slovana Bližňák, L. Hudáček aj Vondrka. V 27. min predviedol Chudobin vynikajúci zákrok lapačkou pri delovke Višňovského. V 31. min mali hostia peknú akciu, puk sa od Rybakova dostal cez Dorovejeva k voľnému Bobrovovi a ten nemohol nedať - 1:2. Domáci hokejisti potrebovali na vyrovnanie iba 91 sekúnd. S pukom sa pred Chudobina predral Marko Daňo, prvú strelu brankár hostí vyrazil iba pred seba a mladý útočník Slovana na druhý pokus skóroval - 2:2. V zostávajúcom priebehu II. tretiny si ani jeden zo súperov neutvoril výraznejšiu šancu.

V 43. min po prechode cez modrú čiaru pálil Rukavišnikov, ale trafil iba Janusa do hrude. O päť minút neskôr zasiahol Chudobin betónom pri strele Višňovského, ktorému nabil Dravecký. Tretí gól Slovana mal na hokejke v 53. min L. Hudáček, no puk opäť zneškodnil vynikajúci Chudobin. Domáci priaznivci sa dočkali až v 55. min, keď Kytnár spoza bránky našiel Kukumberga a ten z pravého kruhu prestrelil gólmana hostí - 3:2. Janus potom zachránil pri strele Žerdeva. Tréner Atlantu Mytišči v snahe o vyrovnanie odvolal minútu pred koncom gólmana Chudobina na striedačku, ale skóre sa už nezmenilo.

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

HC Lev Praha - Lokomotiv Jaroslavľ 7:3 (1:0, 4:2, 2:1) - Ľuboš Bartečko 2+1, Tomáš Surový (obaja Lev) 1+0
CSKA Moskva - Torpedo Nižnij Novgorod 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0 - 1:0) - Rastislav Staňa (CSKA) odchytal celé stretnutie a kryl 16 z 18 striel hosťujúcich hráčov
SKA Petrohrad - Dinamo Minsk 3:2 po predĺžení (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
OHK Dinamo Moskva - Severstaľ Čerepovec 5:3 (0:0, 4:3, 1:0)
AK Bars Kazaň - Spartak Moskva 2:3 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1) - Branko Radivojevič (Spartak) 1+0
Neftechimik Nižnekamsk - Dinamo Riga 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Traktor Čeľabinsk - Jugra Chanty-Mansijsk 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Avtomobilist Jekaterinburg - Avangard Omsk 3:6 (1:1, 1:1, 1:4) - Rastislav Špirko (Jekaterinburg) 1+0, Tomáš Záborský (Omsk) 1+0
Metallurg Magnitogorsk - Barys Astana 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)
Salavat Julajev Ufa - Donbass Doneck 5:1 (2:1, 2:0, 1:0) - Ján Laco (Donbass) odchytal celý duel a zneškodnil 17 z 22 striel súpera