Súd zakázal Mojsejovej používať názov Lipšicovej strany

Súd zakázal Mojsejovej používať názov Lipšicovej strany
Zdroj foto: SITA
Košický okresný súd zakázal strane Nory Mojsejovej používať názov Nová väčšina. Vyplýva to z predbežného opatrenia, ktoré vydala sudkyňa Zuzana Čisovská.

Ako informoval podpredseda NOVA Gábor Grendel, súd v predbežnom opatrení konštatuje, že Strana slobodné slovo - Nory Mojsejovej je povinná zdržať sa používania akéhokoľvek gramatického tvaru spojenia Nová väčšina ako svojho názvu alebo súčasti svojho názvu.

Tiež sa musí zdržať akýchkoľvek úkonov smerujúcich k zmene jeho názvu s použitím gramatického tvaru spojenia Nová väčšina a nesmie sa obrátiť ani na iné štátne orgány vo veci registrácie zmeny názvu s použitím gramatického tvaru spojenia Nová väčšina, a to až do právoplatného rozhodnutia vo veci samej.

Súd tak vyhovel návrhu občianskeho združenia Sen pre Slovensko z 15. októbra o vydanie predbežného opatrenia. "Sen pre Slovensko požiadal ešte 31. augusta Úrad priemyselného vlastníctva o registráciu ochrannej známky pre názov Nová väčšina. Preto ohlásené používanie rovnakého názvu Stranou slobodné slovo - Nory Mojsejovej považuje za porušenie svojich práv," povedal Grendel.

Fakt, že podnikateľka z Košíc Nora Mojsejová požiadala ministerstvo vnútra, aby v registri politických strán použili názov Nová väčšina pre jej pôvodnú stranu, registráciu NOVA podľa Lipšica neskomplikovalo. "My sme mali náš názov chránený ochrannou známkou," vysvetlil.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá