Good Angels aj piatykrát zdolali Schio

21.11.2012 20:23

Basketbalistky slovenského majstra Good Angels Košice zvíťazili v stredajšom stretnutí 5. kola Euroligy 2012/2013 v základnej B-skupine nad talianskym družstvom Famila Schio 79:69 (43:38) a pripravili mu prvú prehru pod európskymi košmi v aktuálnej sezóne.

Košičanky zvíťazili nad týmto súperom už piatykrát, pričom ani raz neťahali za kratší koniec. Zverenky Maroša Kováčika nastúpia v ďalšom súboji 28. novembra na palubovke favorita skupiny - tureckého tímu Fenerbahce Istanbul.

Výsledok - B-skupina - streda:
Good Angels Košice (SR) - Famila Schio (Tal.) 79:69 (23:19, 20:19, 25:15, 11:16)
Zostava a body Košíc: Piersonová 27, Quigleyová 20, Kupčíková 9, Bojovičová 3, Kulichová 2 (Krivačevičová a Lacyová po 8,Sverrisdóttirová 2, Bálintová 0)
Najviac bodov Schia: Lavenderová 15, Sottanová a Masciadriová po 12
TH: 19/14 - 23/21, trojky: 7 - 6, fauly: 19 - 22

V úvode sa obe družstvá naťahovali o každý bod. Rozhodujúci pre vývoj duelu bol premenený trojkový pokus Bojovičovej dve sekundy pred polčasovou prestávkou, zásluhou ktorého sa Košičanky dostali do vedenia o 5 bodov (43:38). V druhej polovici zápasu už domáce zveľaďovali svoj náskok, keď napr. v 25. min viedli už 14-bodovým rozdielom (57:43) a na začiatku záverečnej desaťminútovky dokonca (72:53). Domáce triumfovali s prehľadom o desať bodov, keď zdolali hráčky talianskeho družstva 79:69.