NHL: Ružička má za sebou sezónny debut, Islanders prehrali už jedenásty zápas

6.12.2021 07:47

Hokejisti New Yorku Islanders prehrali v zámorskej NHL už jedenásty zápas za sebou. V noci na pondelok nestačili na domácom ľade na Chicago, ktorému podľahli 2:3 po nájazdoch. V nich ako jediný uspel útočník Blackhawks Patrick Kane.

V drese Islanders odohral vyše 16 minút slovenský obranca Zdeno Chára, ktorý rozdal šesť bodyčekov, raz vystrelil a zapísal si jednu zblokovanú strelu.

Vegas na domácom ľade zdolalo Calgary 3:2, v drese Flames zaznamenal tohtosezónny debut slovenský útočník Adam Ružička. Dvojnásobný obhajca titulu Tampa Bay bez zraneného slovenského obrancu Erika Černíka zvíťazil vo Philadelphii 7:1. Flyers prehrali už ôsmy zápas v sérii. Brankár Lightning Brian Elliott proti bývalému tímu predviedol 38 zákrokov a o čisté konto prišiel až v 48. minúte, keď ho počas presilovky prekonal Cam Atkinson.