Štyria obvinení z utorkovej akcie NAKA v Národnej diaľničnej spoločnosti idú na slobodu

Štyroch obvinených z utorkovej akcie Národnej kriminálnej agentúry, pre ktorých žiadal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry kolúznu väzbu, prepustili zo zadržania na slobodu. Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu o tom rozhodla v piatok neskoro večer.

Rozhodnutie nie je právoplatné, prokurátor podal voči nemu sťažnosť. Rozhodovať bude Najvyšší súd Slovenskej republiky. Informovala o tom hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková. 

"Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu nevyhovela návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry na vzatie štyroch obvinených (Mgr. P.M., P.K., M.M., Ing. L.P.) do väzby a prepustila ich zo zadržania na slobodu, nakoľko nezistila žiadne také skutočnosti, ktoré by zakladali obavu z kolúzneho správania obvinených," spresnila hovorkyňa.

Obvinení sú z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a iných súvisiacich trestných činov. Prokuratúra už skôr informovala, že spôsobená škoda bola predbežne vyčíslená vo výške najmenej 700-tisíc eur. Podľa medializovaných informácií má ich stíhanie súvisieť s korupčnou trestnou činnosťou v Národnej diaľničnej spoločnosti.

Dočasný policajný prezident Štefan Hamran v utorok priblížil, že počas akcie malo byť pôvodne zadržaných osem a obvinených deväť osôb. NAKA zasahovala počas utorka v súvislosti s dokumentovaním ekonomickej trestnej činnosti na území celého Slovenska.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá