NAKA mala zasahovať v Národnej diaľničnej spoločnosti, pre štyroch obvinených teraz žiadajú väzbu

Aktualizované:
Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry žiada väzbu pre štyroch obvinených z utorkovej akcie Národnej kriminálnej agentúry, ktorá mala byť v Národnej diaľničnej spoločnosti. Návrh podal na Špecializovaný trestný súd vo štvrtok ráno. Informovala o tom hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová.

Prokurátor žiada pre kvarteto obvinených P. K., M. M., P. M. a L. P. kolúznu väzbu. "Obvinení sú z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a iných súvisiacich trestných činov. Spôsobená škoda bola predbežne vyčíslená vo výške najmenej 700.000 eur,“ spresnila hovorkyňa.

Hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková potvrdila prijatie návrhu na vzatie štyroch obvinených do väzby. Ich výsluchy by sa mali začať v piatok od 8.00 h.

Naďalej platí, že prokuratúra nebude vzhľadom na aktuálne procesné štádium trestnej veci poskytovať bližšie informácie z dôvodu, aby neprišlo k zmareniu trestného konania.

Dočasný policajný prezident Štefan Hamran v utorok priblížil, že počas akcie malo byť zadržaných osem a obvinených deväť osôb. NAKA zasahovala počas utorka v súvislosti s dokumentovaním ekonomickej trestnej činnosti na území celého Slovenska.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá