Trenčín zvíťazila nad Skalicou po samostatných nájazdoch

18.11.2012 20:52

V predlžení mali jasne navrch domáci, gól však nepadol. Po nájazdoch sa radovali hostia, víťazný gól strelil Marosz.

Hokej - Tipsport extraliga - 21. kolo:

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 4:5 po samostaných nájazdoch (0:1, 2:1, 2:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 33. Preisinger (R. Školiak, Pállfy), 37. R. Školiak (Pálffy), 43. Kutálek (Pállfy, Jankovič), 51. Pálffy ( Školiak) - 16. Pozník (J. Gašparovič), 24. J. Pardavý st. (Bagin), 42. Marosz, 59. J. Pardavý st. (Marosz), rozhodujúci sam. nájazd Marosz

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kubuš - Brath, Ševčík, 1609 divákov

Skalica: Kotvan - Vyrúbalík, I. Ďatelinka, I. Jankovič, L. Kozák, Barák, Jaborník, M. Srnec - Pálffy, R. Školiak, Preisinger - Bezúch, Stieler, M. Sloboda - Kutálek, Holovič, Klejna

Trenčín: Škrečko - Imrich, J. Koma, Pozník, Bagin, Vizváry, T. Bokroš, Habšuda, M. Adamec - J. Pardavý st., B. Mravík, Marosz - J. Gašparovič, Lelkeš, Sojčík - Jakúbek, O. Rusnák, T. Klíma - Šišovský, Broska, P. Kopecký

Hneď od úvodu sa hral útočný hokej, oba tímy si vytvorili viacero šancí. Hoci boli domáci v prvej časti hry aktívnejší, gól padol na opačnej strane. V 16. min rozvlnil Kotvanovu sieť Pozník. V závere tretiny mohol vyrovnať Pálffy, no minul poloprázdnu bránku. Úvod druhej tretiny sa niesol v réžii hostí, v 24. min domácim ušiel Pardavý a strelou ponad lapačku upravil skóre na 0:2. Po druhom góle Skaličania akoby prestali hrať a pred Škrečka sa dostali iba sporadicky. Naopak, Kotvan musel čeliť záplave striel. V 33. min sa domácim podarilo jednu z ojedinelých šancí využiť na strelenie kontaktného gólu, autorom ktorého bol Preisinger. Hra sa vyrovnala. V 37. min HK 36 po peknej akcii Školiaka s Pálffym vyrovnali. Par sekúnd pred koncom tretiny sa mohli domáci ujať vedenia, Pálffy však v brejku neuspel.
V úvode tretej tretiny si Záhoráci zahrali presilovku, v ktorej inkasovali i skórovali. V oslabení po nedôraze domácich skóroval Marosz. Na opačnej strane sa po Pálffyho prihrávke presadil Kutálek - 3:3. V 51. min sa domáci prvý raz v zápase ujali vedenia. Pálffy vletel s pukom medzi kruhy, naznačil strelu, položil si obrancu i brankára, potiahol puk a zakončil do prázdnej bránky. Minútu pred koncom tretej tretiny po obrovskej chybe domáceho brankára vyrovnal Pardavý. V predlžení mali jasne navrch domáci, gól však nepadol. Po nájazdoch sa radovali hostia, víťazný gól strelil Marosz.

Svatopluk Kosík (asistent trénera Skalice): "Po prehranej prvej tretine a obdŕžaní druhého gólu, to už s nami vyzeralo zle. Napokon sa nám podarilo vyrovnať, v tretej tretine sme sa dostali do vedenia. Žiaľ, neudržali sme ho. Nešťastný gól nás pripravil o tri body. V závere samostatných nájazdoch dal Trenčín viac gólov a získal tak dva body."

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "Ja by som zápas rozdelil na dve časti. V prvej polovici stretnutia sme hrali disciplinovane, vytvorili sme si množstvo šancí, premenili sme dve. Potom sne spravili našu tradičnú hrubú individuálnu chybu, súper znížil, dokonca vyrovnal. V poslednej časti sme prehrávali, nakoniec sme so šťastím vyrovnali na 4:4. V nájazdoch nám to vyšlo, dva body tešia."