NHL: K úspechu im nestačil ani Tatarov gól, Devils prehrali na ľade Nashvillu

27.11.2021 08:22

Hokejisti New Jersey Devils prehrali v zápase NHL na ľade Nashville Predators 2:4, k úspechu im nestačil ani gól slovenského útočníka Tomáša Tatara. Slovák stanovil v šesťdesiatej minúte skóre duelu, keď dosiahol tretí gól v ročníku. Na ľade strávil vyše pätnásť minút, zapísal si jeden plusový bod.

TASR/AP (ilu)

Washington na domácom ľade zdolal Floridu 4:3 vďaka hetriku ruského kanoniera Alexandra Ovečkina. Bol pre neho už 28. v NHL, prvý v aktuálnej sezóne. Slovenský obranca Capitals Martin Fehérváry odohral takmer 20 minút, do štatistík si zapísal dve strely aj dve trestné minúty. New York Islanders bez obrancu Zdena Cháru prehral doma s Pittsburghom 0:1. Slovenský útočník Islanders Richard Pánik odohral vyše 16 minút.

Obhajca Tampa Bay zdolal doma nováčika zo Seattle 3:0, ruský brankár Andrej Vasilevskij predviedol 17 úspešných zákrokov, zaznamenal druhý shutout za sebou a získal 200. víťazstvo v kariére v profilige. Lightning vyhrali tretí zápas za sebou.

New York Rangers uspeli v stretnutí na ľade Bostonu 5:2 a slávili v NHL tretie víťazstvo za sebou. Artemij Panarin, Ryan Strome a Dryden Hunt sa na výhre zhodne podieľali gólom a asistenciou.

výsledky:

Boston - New York Rangers 2:5, Philadelphia - Carolina 3:6, Chicago - St. Louis 3:2 pp, Minnesota - Winnipeg 7:1, Anaheim - Ottawa 4:0, Washington - Florida 4:3, Nashville - New Jersey 4:2 (za hostí T. TATAR 1+0), Buffalo - Montreal 4:1, Columbus - Vancouver 4:2, Tampa Bay - Seattle 3:0, Dallas - Colorado 3:1, New York Islanders - Pittsburgh 0:1, San Jose - Toronto 1:4