Po Borecovi môže čeliť vysloveniu nedôvery Čaplovič

Po Borecovi môže čeliť vysloveniu nedôvery Čaplovič
Zdroj foto: SITA
Myšlienka predložiť návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi školstva podľa Martina Poliačika (SaS) už v opozícii zaznela viackrát, čaká sa, ako skončí situácia okolo avizovaného štrajku učiteľov koncom novembra. Exminister školstva Fronc sa osobne domnieva, že na odvolanie je najviac zrelý minister dopravy Ján Počiatek.

Po ministrovi spravodlivosti Tomášovi Borecovi môže ako druhý minister v tomto volebnom období čeliť odvolávaniu v parlamente minister školstva Dušan Čaplovič. "Nič z toho, čo pán Čaplovič predložil do parlamentu, školstvu nepomohlo, naopak, poškodilo mu...Každý deň, ktorý zostáva vo funkcii, škodí rezortu viac a viac," vyslovil sa pre agentúru SITA podpredseda poslaneckého klubu SaS Martin Poliačik. Myšlienka predložiť návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi školstva podľa jeho slov už v opozícii zaznela viackrát, čaká sa, ako skončí situácia okolo avizovaného štrajku učiteľov koncom novembra.

Odvolávanie člena vlády považuje poslanec za SDKÚ-DS Miroslav Beblavý za mimoriadny prostriedok, s ktorým sa má narábať opatrne. "Ale arogancia a neschopnosť, ktorú minister Čaplovič prejavuje, od štrajku učiteľov po predkladané zákony, si to začína pýtať," konštatoval Beblavý. Rozhodnutie by podľa jeho slov malo padnúť potom, ako sa vyrieši štrajk učiteľov.

S tým, že s diskusiou o Čaplovičovi treba počkať na štrajk učiteľov, súhlasí aj poslanec za KDH Martin Fronc. Exminister školstva sa osobne domnieva, že na odvolanie je najviac zrelý minister dopravy Ján Počiatek za to, ako sa zachoval pri tragédii mosta pri Iliašovciach. Návratom z dovolenky v Dubaji niekoľko dní po udalosti Počiatek podľa Fronca ukázal aroganciu moci.

"Na výročie 17. novembra by som si vybral, aby sme neodvolávali ministra ale všetky politické strany. Ubližujú Slovensku. Ak by vypratali priestor a nechali ho ľuďom, na úradoch by sa zamestnávalo nie podľa straníckej knižky ale podľa odbornosti," poznamenal líder OĽaNO Igor Matovič. Zodpovednosť za stav 23. rokov po páde socialistického štátu pripisuje práve politickým stranám.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá