Pollák: Nicholsonovej návrhy k Rómom nepotrebujem

Pollák: Nicholsonovej návrhy k Rómom nepotrebujem
Zdroj foto: SITA
Splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity a poslanec OĽaNO Peter Pollák nepotrebuje návrhy SaS na riešenie rómskej problematiky. Spolu s ministerstvom vnútra má vlastnú rómsku reformu. Návrhy s ňou súvisiace prídu už začiatkom budúceho roka.

"Pani Nicholsonová mala možnosť dva roky zrealizovať tých 30 opatrení, ktoré navrhuje. Nemyslím si, že by som mal naslúchať osobe, ktorá bola zodpovedná za rómsku problematiku a nič neurobila. Určite nepotrebujem jej návrhy," vyhlásil pre TASR Pollák.

Reagoval tak na výzvu SaS, aby on, ako aj minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD), akceptovali návrhy liberálov na riešenie rómskej problematiky, ak nemajú vlastné. Pollák opätovne zdôrazňuje, že vlastné návrhy má.

Liberáli o nich pochybujú, keďže doteraz okrem jednej tlačovej konferencie o zámeroch v oblasti školstva žiadne návrhy nepredložil ani minister Kaliňák, ani splnomocnenec Pollák. "V parlamente nie sú predložené žiadne konkrétne legislatívne zámery. V tejto oblasti sa nedeje nič, vnímame to ako akési mimikry, vytváranie zdania, že sa v tejto oblasti niečo deje," povedal v stredu na tlačovej konferencii v parlamente poslanec za SaS Daniel Krajcer. Uviedol, že SaS ponúkla vláde spoluprácu, táto ponuka naďalej platí. Liberáli zároveň dávajú svoje vlastné návrhy z balíka 30 opatrení.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá