Messi prekonal Pelého, Barcelona stále bez prehry

TA3, TASR
12.11.2012 11:37

V španielskej La lige sa po 11. kole nič podstatné nezmenilo, keďže prvé tri mužstvá tabuľky zhodne vyhrali. Líder súťaže FC Barcelona na ihrisku Realu Mallorca 4:2. Atletiko Madrid je stále druhé s 5-bodovým náskokom pred susedným Realom.

Katalánci viedli po prvom polčase zásluhou Xaviho, Messiho a Tella už 3:0. V úvodnej časti druhého polčasu však v rozpätí troch minút domáci dvomi gólmi Pereiru a Victora zdramatizovali zápas. Konečnú podobu výsledku však napokon stanovil v 70. min svojim druhým presným zásahom Messi.

Hviezdny Argentínčan tak dal v roku 2012 už 76 gólov vo všetkých súťažiach, čím o jeden presný zásah prekonal legendárneho Brazílčana Pelého z roku 1958. V historických tabuľkách vedie Nemec Gerd Müller, ktorý dal v roku 1972 dokonca 85 gólov.

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v poslednom nedeľňajšom zápase 11. kola na ihrisku Levante tesne 2:1. Hralo sa za stáleho dažďa na vodou napitom trávniku, čo hráčov na jednej i druhej strane často privádzalo do neriešiteľných situácií.

Lepšie sa s ňou napokon vyrovnal favorit, aj keď o víťazstvo musel bojovať až do posledných minút a o zisku troch bodov rozhodol až v 84. minúte Morata. Vedúci gól Realu zaznamenal Ronaldo v 21. minúte, pričom Portugalčana už v úvodných minútach musel po zásahu lakťom do tváre ošetrovať niekoľko minút lekár, keďže jeho tvár zaliala krv tečúca z viečka nad ľavým okom. Po tom, čo sa domácim podarilo v 62. minúte vyrovnať, mohol hostí uspokojiť Alonso, no v 73. minúte nepremenil pokutový kop.

Sumáre - 11. kolo:
Real Valladolid - FC Valencia 1:1 (0:1)
Góly: 65. (11 m) Perez - 15. Cissokho. 13.000 divákov.

Athletic Bilbao - FC Sevilla 2:1 (2:0)
Góly: 27. De Marcos, 45. Susaeta - 79. Negredo (11 m). ČK: 76. Herrera (Bilbao)

Real Mallorca - FC Barcelona 2:4 (0:3)
Góly: 55. Pereira, 58. (11 m) Victor - 44., 70. Messi, 28. Xavi, 45. Tello. 13.000 divákov.

Atletico Madrid - FC Getafe 2:0 (2:0)
Góly: 24. Adrian, 43. Arda Turan. 44.000 divákov.

Levante - Real Madrid 1:2 (0:1)
Góly: 62. Angel - 21. Ronaldo, 84. Morata, 13.000 divákov