Smer doručil prezidentke dve referendové otázky. Fico na jej odpoveď čaká

Aktualizované:
Druhý pokus vymeniť vládu. Opozičný Smer vo štvrtok doručil prezidentke Zuzane Čaputovej dve referendové otázky o predčasných parlamentných voľbách. Róbert Fico čaká na jej odpoveď, či ho vyhlási, alebo opäť zastaví.

Poslanci podľa Roberta Fica žiadajú prezidentku, aby sa verejne vyjadrila, či sa s navrhovanými otázkami opätovne obráti na Ústavný súd SR alebo umožní ľuďom vyjadriť svoj názor v referende. Prezidentka sa podľa slov svojho hovorcu Martina Strižinca bude obsahom listu zaoberať po návrate z pracovnej cesty.

Práve skoré voľby považuje Smer-SD za jedinú cestu, ako "vyviesť Slovensko z hlbokej krízy právneho a sociálneho štátu, demokracie a morálky". Na sociálnej sieti líder Smeru-SD zároveň vyzval hlavu štátu, aby rešpektovala a obhajovala vôľu ľudu.

Fico skonštatoval, že prezidentka sa nachádza "na rázcestí" a mala by si vybrať, na ktorú stranu sa postaví. Okrem iného jej vyčíta "účelové verejné vyjadrenia" i to, že mlčí a nekomentuje, "ako vláda obludne z dôvodu pytliactva odpočúva lídrov opozície a obhajcov".

"Môžem potvrdiť, že strana Smer-SD až dnes doručila do prezidentskej kancelárie list, ktorý avizovala už takmer pred dvoma týždňami. Jeho obsahom sa prezidentka bude zaoberať po návrate zo zahraničnej pracovnej cesty v Glasgowe, kde bude Slovensko reprezentovať na Klimatickej konferencii OSN," reagoval hovorca prezidentky.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá