Kúpele Bojnice plánujú investície za 150 miliónov

Kúpele Bojnice plánujú investície za 150 miliónov
Zdroj foto: SITA
Výstavba nových liečebných domov má zvýšiť kapacitu kúpeľov z 900 na 1800 až 2000 lôžok. V rámci nich má vyrásť päť hotelov, nové liečebné domy, kongresové centrum, akvapark a bahenné kúpele.

"Chceme zvýšiť zaujímavosť kúpeľov. Nové procedúry, nové prevádzky, bahenné kúpele ako samostatná prevádzka. Budeme vyberať také veci, ktoré budú prináležať kúpeľnej liečbe a zvýšia atraktivitu kúpeľov," priblížil plány Eliaš.

Druhým investičným zámerom je vybudovať akvapark v priestoroch kúpaliska Čajka. Podľa slov Eliáša by mal mať atraktívnosť porovnateľnú s najlepšími alebo najväčšími akvaparkmi na Slovensku. "Ďalšou atrakciou v tomto priestore bude krytá lyžiarska dráha dlhá 400 metrov," ozrejmil investície v rámci kúpaliska. Okrem dráhy a akvaparku plánuje riaditeľ kúpeľov vybudovať kongresové centrum a päť hotelov, ktoré budú mať kapacitu približne 300 lôžok.

Podľa Eliaša začiatok stavebných prác predpokladali už niekoľko rokov dozadu. "Problémom bola a stále je termálna voda, ktorá by sa mala dopraviť z prievidzského územia ležiaceho pod úrovňou morskej hladiny. Vrt, z ktorého sa táto voda čerpá, je na území Hornonitrianskych baní a doteraz sme sa nevedeli, bohužiaľ, napriek niekoľkým rokovaniam dohodnúť na spoločnom odbere vody z tohto termálneho priestoru," dodal Eliaš.

Financie na plánované investície chcú bojnické kúpele čerpať predovšetkým zo svojich zdrojov, plánujú však aj podať žiadosť o finančnú dotáciu z Ministerstva financií SR. Investičné zámery boli predstavené aj na mimoriadnom Valnom zhromaždení Združenia pre rozvoj regiónu horná Nitra, ktoré sa konalo 5. novembra v Bojniciach.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá