Nahrávanie mojich súkromných rozhovorov považujem za neakceptovateľné, reaguje Fico

Aktualizované:
Šéf opozičného Smeru-SD Robert Fico považuje za neakceptovateľné, aby polícia a prokuratúra z politických dôvodov nahrávala jeho súkromné rozhovory. Tvrdí, že v týchto rozhovoroch nebol ani len náznak akéhokoľvek podozrenia z trestnej činnosti.

Informoval o tom vedúci tlačového oddelenia Smeru-SD Ján Mažgút. "Obrana nezákonne väznených a obvinených ľudí bude dôležitou súčasťou mojej politickej agendy," uviedol Fico. Hovorí, že všetky médiá, ktoré šíria "nelegálne získanú správu, samy asistujú trestnému činu a v zásade v tichosti podporujú sledovanie opozície vládnou mocou".

Vysvetľuje, prečo sa v súvislosti s medializovanými informáciami o krádeži 50-tisíc eur a zlatých mincí z jeho kancelárie v centrále strany neobrátil na políciu. "Keď mi na začiatku 90. rokov vykradli byt, strávil som hodiny na polícii a nikdy sa nič nezistilo," podotkol s tým, že preto všetky ostatné incidenty riešil mimopolicajnou cestou. 

Zdôraznil, že takýmto spôsobom vyriešili aj túto krádež. "A že som mal hotovosť v kancelárii? Čo je na tom zvláštne, keď neverím bankám a časť úspor, mimochodom, získaných predajom zariadenia z predchádzajúceho bytu, mám v hotovosti?" pýta sa.

Úrad špeciálnej prokuratúry v pondelok informoval, že dozorový prokurátor doplnil svoj návrh na predĺženie väzby obvinených v rámci akcie Očistec o obrazovo-zvukové záznamy. Tie majú potvrdzovať snahy viacerých osôb z prostredia politiky, podnikania a advokácie ovplyvňovať trestné stíhania najzávažnejších trestných káuz.

Následne boli medializované videá s predsedom Smeru-SD Robertom Ficom, exministrom vnútra Robertom Kaliňákom, obhajcom Marekom Parom, podnikateľom Miroslavom Bödörom a synom Tibora Gašpara na poľovníckej chate.  

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá