Vůjtek: Je skvelé byť v hre až do konca

Vůjtek: Je skvelé byť v hre až do konca
Zdroj foto: ČTK
Napriek nevydarenému vstupu do Nemeckého pohára v Mníchove sú slovenskí hokejisti stále v hre o obhajobu minuloročného prvenstva.

Slovákom v súboji s hráčmi "javorového listu" nevyšla úvodná tretina, v tej druhej však výborným výkonom položili základ svojho triumfu. "V druhej časti hry sme lepšie korčuľovali, pridali na dôraze v predbránkovom priestore, rýchlejšie posúvali puk dopredu a dostávali sa do brejkov. Tlačili sme sa do bránky a myslím si, že táto tretina bola porovnateľná s tými, ktoré sme odohrali na MS," vyslovil Vůjtek slová chvály.

Jeho tím nastúpil v mierne pozmenenej zostave, no v domácej atmosfére, ktorú vytvorili stovky slovenských fanúšikov, sa prezentoval zlepšenou hrou. "Hráči si už na seba za tých pár dní lepšie zvykli a hoci sme trochu prehádzali formácie, zrejme sme sa trafili do zostavy viac než v zápase so Švajčiarskom. Kým vtedy sme mali v zostave pár hluchých miest, v tomto zápase také neboli," uviedol s tým, že napriek víťazstvu sa o úplnej spokojnosti nedalo hovoriť: "Rezervy sa samozrejme stále nájdu. Keď Kanaďania pridali, ich tlaku sme len veľmi ťažko vzdorovali. V každom prípade sme hrali lepšie, či už v hre do tela, alebo rýchlejšom pristupovaní k súperovi."

Výraznou oporou slovenského tímu bol brankár Jaroslav Janus, ktorý sa pri svojom debute v seniorskom reprezentačnom drese podieľal na víťazstve 40 úspešnými zákrokmi. "Jaro zaslúžene získal ocenenie pre najlepšieho hráča zápasu z nášho tímu. Chytal spoľahlivo a výrazne nás podržal v poslednej tretine, keď naňho smerovalo 18 pukov," uviedol Vůjtek a na margo oživených šancí na obhajobu vlaňajšieho prvenstva na turnaji dodal: "Stále máme šancu zabojovať o celkový triumf a to nás samozrejme teší."


V prípade, že Švajčiari vo svojom poslednom zápase nezískajú s Kanadou tri body, Slovákom stačí v dueli s Nemeckom víťazstvo v riadnom hracom čase. Ak sa to však Helvétom podarí, Vůjtekovci budú musieť zvíťaziť rozdielom dvoch gólov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá