16.kolo Corgoň ligy rozohrali belasí víťazstvom

10.11.2012 17:43

Na kopaniciach bol opäť futbalový sviatok, keď v 16. kole Corgoň ligy zavítali na Myjavu futbalisti bratislavského Slovana. Domáci Spartak sa chcel vytiahnuť na vicemajstra, no belasí nechceli v žiadnom prípade prísť o vedúce postavenie v tabuľke.

Futbalová jeseň na Myjave pokračovala dlho očakávaným súbojom medzi domácou Myjavou a lídrom najvyššej súťaže Slovanom Bratislava. Po úvodnom oťukávaní v prvých desiatich minútach pritlačili domáci Slovan na jeho polovicu, no svoje šance nevyužili Černáček, Kuračka a dvakrát ani Sládek, čo hostia potrestali. Najskôr sa v 32. min po centri Pauscheka presadil Filip Hlohovský - 0:1. A v 40. min si domáci strední obrancovia nedokázali poradiť s Pauschekovou nakopnutou loptou, čo využil kapitán hostí Igor Žofčák na zvýšenie skóre - 2:0. Domáci boli v prvom polčase lepším tímom, no hostia ich za dve chyby v obrane nemilosrdne potrestali.

Druhý polčas začal v ešte veternejšom a chladnejšom počasí ako ten prvý a obom družstvám trvalo dlhšie, kým sa dostali znova do tempa. Až v 64. min sa do veľkej šance dostal Hlohovský, no Solnička si s jeho strelou poradil. Po chybe pri rozohrávke Myjavy sa k lopte za šestnástkou dostal Žofčák, no strela mierila len na pripraveného Solničku. V 76. min prišiel nádherný futbalový moment. Krásnu strelu Filipa Hlohovského z priameho kopu zastavil pohotovým zákrokom Solnička. V 82. min sa v pokutovom území pekne uvoľnil Kosík, no jeho tvrdú strelu dokázal Putnocký vyraziť. V 86. min si krásne za obranu na ideálnu Bruškovu prihrávku nabehol Zoltán Harsányi a s prehľadom prehodil vybiehajúceho Putnockého. V záverečných minútach už domáci nedokázali využiť svoj tlak a líder odniesol z Myjavy tri body.

Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:2)
Góly: 86. Z. Harsányi - 32. Hlohovský, 40. I. Žofčák, ŽK: 44. Pauschek, 88. M. Kopic, 90.+ Putnocký (všetci Slovan), rozhodovali: Sedlák - Vorel, Ádám, 2586 divákov

Myjava: Solnička - Siva, Častulín, Černáček, T. Mrva - P. Ďuriš (72. Z. Harsányi) - Kuračka (82. T. Bruško), Kukoľ (77. Šebek), Marček, Sládek - Kosík
Slovan: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Pauschek (58. M. Kopic) - Kopúnek - Hlohovský (87. Szarka), I. Žofčák, Grendel, Milinkovič (65. L. Peltier) - K. Mészáros