Tak takto?!: Zdravotníkom v novom rozpočte chýba miliarda

Tak takto?!: Zdravotníkom v novom rozpočte chýba miliarda
Zdroj foto: TASR/AP
Peňazí v zdravotníctve je málo. Výrok je platný univerzálne dnes aj spätne, nikdy ich nebolo dosť. Teraz je však celá situácia pomerne špecifická.

Máme tu krízové obdobie, keď treba hasiť dôsledky pandémie na všetkých frontoch. Treba sanovať nielen pacientov s covidom, ale aj tých ostatných, ktorí kvôli covidu museli na liečbu čakať. Chýbajú lekári a sestry odchádzajú kvôli mizerným mzdám za hranice, kde ich dokážu preplatiť a ponúknuť platy na úrovni, o ktorej doma na Slovensku nemôžu ani len snívať.

V takto nadizajnovanej situácii nie je práve strategicky dobrý nápad uberať z už beztak okresaných peňazí. Navyše, vláda má na stole aj projekt optimalizácie siete nemocníc - čo prináša znepokojenie v regiónoch, ktoré prídu o svoje spádové nemocnice, tak ako ich poznajú v dnešnej podobe.

S čím vstúpi zdravotníctvo do roku 2022 a na čo sa majú pripraviť manažmenty zdravotníckych zariadení aj samotní pacienti? Naplnia sa obavy tých, ktorí o optimalizácii siete hovoria ako o skrytej privatizácii oddelení pre dlhodobo chorých?

O téme, ktorá sa nás všetkých bytostne týka bude Anka Žitná hovoriť v relácii Tak takto?! s poslancom za HLAS-SD, lekárom a bývalým ministrom zdravotníctva Richardom Rašim.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá