Lacko postúpil do štvrťfinále turnaja Slovak Open

8.11.2012 21:15

Domáci obhajca trofeje Lukáš Lacko nasadený ako prvý zvíťazil vo štvrtkovom derby v osemfinálovom 2. kole dvojhry na 13. ročníku Slovak Open v NTC v Bratislave nad držiteľom voľnej karty Kamilom Čapkovičom za 129 minút tesne 6:4, 6:7 (5), 6:3.

Od 3. novembra 25-ročný piešťanský rodák Lacko dosiahol v Aegon aréne brejk na 2:1, vo štvrtej hre ho potvrdil na 30. V zostávajúcich troch gemoch pri vlastnom podaní pustil krajanovi dovedna len tri fiftíny. Premenil druhý setbal. Druhé dejstvo neprinieslo žiadnu šancu na brejk.

Čapkovič v tajbrejku nadobudol miernu prevahu minibrejkom na 2:0. Čoskoro viedol 4:1* a po ďalšom minibrejku dokonca *5:2. Vzápätí síce sám raz prišiel o servis, ale od skóre 6:3* zužitkoval tretí setbal, premiérový pri vlastnom servise. V rozhodujúcom sete mal Čapkovič na returne šance v tretej i siedmej hre, ale nedal a pykal za to v ôsmom geme - 3:5. Favorit sa potom odpodával presvedčivo na nulu, mečbal premenil okrúhlym 20. esom (inkasoval ich 9).

"Spokojný som bol so svojim servisom, ale v druhom sete som sa hľadal na returne a tajbrejk som si prehral sám. Priznávam, že takéto zápasy nemám rád," skonštatoval pre oficiálnu internetovú stránku turnaja Lukáš Lacko.

"Obaja sme začali nervózne. Lukáš mal postupne navrch a v závere ukázal, prečo je top hráč - dal eso, keď potreboval," povedal K. Čapkovič.

Lacko si v piatok nie pred 16.00 h vo štvrťfinále premiérovo vo svojej kariére zmeria sily so skúseným 31-ročným Belgičanom Olivierom Rochusom, momentálne 94. v hodnotení (v minulosti bol aj na 24. priečke). Už má istotu 20 bodov a 2480 eur.

O rok starší michalovský rodák Čapkovič (301.) získal 9 bodov a 1460 eur. Lacko obhajuje 110 bodov, ale odpíšu mu ich až 19. novembra. Budúci týždeň príde len o 8 bodov za Ortisei 2011. Rochus v 1. kole utiekol Andrejovi Martinovi zo skóre 4:5 a príjem v treťom sete, v osemfinále dosiahol obrat proti Čechovi Janovi Hájkovi.

Štvorhra - štvrťfinále:
Philipp Marx, Florin Mergea (Nem./Rum.) - Andre Begemann, Martin Emmrich (Nem.-2) 6:3, 7:6 (6) za 73 minút
Lukáš Dlouhý, Michail Jelgin (ČR/Rus.-3) - Ivo Karlovič, Frank Moser (Chor./Nem.) 7:6 (3), 7:5 za 96 minút