V Trenčíne páchateľ pobodal len 17-ročnú ženu. Pomáhali jej leteckí záchranári

Aktualizované:
Bodné poranenie hrudníka utrpelo v piatok v neskorých nočných hodinách v Trenčíne 17-ročné dievča. Mladej žene pomáhali leteckí záchranári. Informovala o tom v sobotu na sociálnej sieti Vrtuľníková záchranná zdravotná služba Air - Transport Europe.

"Po stabilizovaní základných životných funkcií dievča z Fakultnej nemocnice v Trenčíne letecky previezli do vyššieho zdravotníckeho zariadenia - Univerzitnej nemocnice Bratislava - Ružinov," uviedli leteckí záchranári.

Prijatie pacientky potvrdila aj Univerzitná nemocnica Bratislava. "Môžeme potvrdiť, že Univerzitná nemocnica Bratislava prijala spomínanú pacientku. Vzhľadom na to, že ide o maloletú osobu, nebudeme poskytovať bližšie informácie k jej zdravotnému stavu," uviedla hovorkyňa UNB Eva Kliská.

Udalosťou, ku ktorej došlo na Električnej ulici, sa už zaoberá polícia. "Na chodníku z doposiaľ neznámeho dôvodu páchateľ bodol do chrbta 17-ročné dievča. Podozrivého muža policajti obmedzili na osobnej slobode a vykonávajú potrebné procesné úkony," ozrejmila trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci zločinu ublíženia na zdraví.

Podľa informácií Televízie Markíza bol útočníkom známy trenčiansky transsexuál. Ženu mal napadnúť po tom, čo vybehol z kríkov, následne ju údajne trikrát bodol do chrbta. Zlomená čepeľ mala zostať zapichnutá v tele 17-ročného dievčaťa. Mladá žena absolvovala podľa Televízie Markíza operáciu, počas ktorej jej bola čepeľ vybraná z tela. Momentálne je v stabilizovanom stave.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá