Saakašvili odmietol výzvu na vysťahovanie z prezidentského paláca

Saakašvili odmietol výzvu na vysťahovanie z prezidentského paláca
Zdroj foto: SITA
Gruzínsky prezident Michail Saakašvili sa odmietol výzvu premiéra Bidzinu Ivanišviliho, aby sa vysťahoval z prezidentského paláca v Tbilisi. Informovala o tom dnes agentúra RIA Novosti.

"Prezidentský palác nie je osobným vlastníctvom pána Saakašviliho. Budova je určená na prácu prezidenta," konštatovala hovorkyňa hlavy štátu Manana Mandžgaladzeová.

Víťaz októbrových parlamentných volieb Ivanišvili požiadal tento týždeň svojho politického odporcu Saaakašviliho, aby presťahoval svoj úrad z prezidentského paláca do budovy štátneho kancelárstva, kde zasadá vláda, ktorá má nižšie prevádzkové náklady.

Nový premiér okrem toho vyhlásil, že pre chudobné Gruzínsko je priveľkou záťažou platiť dve prezidentské lietadlá, ktorých údržba stojí v prepočte zhruba 377.000 eur mesačne.

Gruzínsky parlament 25. októbra schválil novú vládu pod vedením miliardára Ivanišviliho, ktorého opozičná koalícia Gruzínsky sen získala parlamentnú väčšinu vo voľbách z 1. októbra. Saakašvili zostane prezidentom do októbra 2013, keď reforma ústavy presunie množstvo prezidentských právomocí na premiéra.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá