Kollár zvolal mimoriadnu schôdzu. Kolíkovú sa opozícia pokúsi odvolať vo štvrtok

Kollár zvolal mimoriadnu schôdzu. Kolíkovú sa opozícia pokúsi odvolať vo štvrtok
Zdroj foto: TASR/Martin Baumann
Mimoriadna schôdza Národnej rady SR na odvolávanie ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej bude vo štvrtok (16. 9.) popoludní. Začať by sa mala po hlasovaní na riadnej 40. schôdzi po 17.00 h.

Mimoriadne rokovanie zvolal predseda NR SR Boris Kollár na návrh opozičných nezaradených poslancov okolo Petra Pellegriniho. Program mimoriadneho rokovania je zverejnený na webe parlamentu. Opozícia v súvislosti s Kolíkovou hovorí o rôznych pochybnostiach, vyčíta jej, že nie je "reformný tiger". 

Pellegrini namieta, že za posledné obdobie neprišla s novými reformnými návrhmi a nezaoberala sa "ničím, okrem neustálych hádok a sporov so svojou straníckou kolegyňou, predsedníčkou Veronikou Remišovou". Zároveň hovorí, že po odchode zo strany Za ľudí už nemá nárok byť ministerkou, pretože post patrí strane.

 

Opozícia sa pokúšala odvolať Kolíkovú už na jar, koalícia ju vtedy vo funkcii podporila. Pellegrini hovorí, že na jej odchod existovali vážne dôvody, a to podozrenia z klientelizmu či konfliktu záujmov. Tvrdí, že tieto podozrenia sa prehĺbili.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá