Arsenal s Readingom predviedli nevídané futbalové divadlo

31.10.2012 09:51

Futbalisti Arsenalu zvíťazili v osemfinále Anglického ligového pohára na ihrisku Readingu 7:5 po predĺžení, hoci v 37. minúte prehrávali už 0:4.

Theo Walcott však v 45. minúte znížil a po prestávke Giroud v 64. minúte pridal aj druhý gól. Vyrovnanie prišlo až v samom závere, keď v 89. a 90. minúte sa trafili Koscielny a opäť Walcott. V predĺžení najskôr Chamakh dostal Arsenal do vedenia v 103. minúte, ale Pogrebňak v 116. vyrovnal na 5:5. Keď sa už zdalo, že bude rozhodovať penaltový rozstrel, v 120. minúte najskôr Walcott svojím tretím gólom zvýšil na 6:5 a v zapätí na to ukončil divokú prestrelku svojím druhým presným zásahom Chamakh.

výsledky - osemfinále:
Leeds United (II) - Southampton 3:0 (1:0), Reading - Arsenal 5:7 pp, Sunderland - Middlesborugh (II) 0:1, Swindon Town (III) - Aston Villa 2:3, Wigan Athletic - Bradford City (IV) 0:0, na pok. kopy 2:4,

<object width="480" height="323"><param name="movie" value="http://www.dailymotion.com/swf/video/xuq42h"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed type="application/x-shockwave-flash" src="http://www.dailymotion.com/swf/video/xuq42h" width="480" height="323" wmode="transparent" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always"></embed></object><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/xuq42h_y-y-footyroom-com_animals" target="_blank">Р-А footyroom.com</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/footyroom" target="_blank">footyroom</a></i>