Slovenská Tatra predstaví vozidlá, ktoré sa budú vyrábať v trenčianskom závode

Slovenská Tatra predstaví vozidlá, ktoré sa budú vyrábať v trenčianskom závode
Zdroj foto: TASR/Radovan Stoklasa
Na medzinárodnej výstave obranného priemyslu IDEB 2021, ktorý sa začne v stredu v Bratislave, predstaví skupina CSG vozidlá na platforme 4x4 či Tatra Tactic 6x6 od slovenskej spoločnosti Tatra Defence Slovakia. Vyrábať sa budú v trenčianskom závode.

Export do celého sveta

Portfólio domáceho výrobcu z Považia doplní tiež tanková či delostrelecká munícia a špeciálny kontajner mobilnej letovej riadiacej veže, ktorý banskobystrická spoločnosť exportuje do celého sveta.

"Sme radi, že práve na domácom podujatí IDEB 2021 v Bratislave budeme môcť svetu ukázať ponuku špičkových vozidiel značky Tatra na podvozkoch 4x4 a 6x6, ktorými sa budeme uchádzať o pozornosť doma i v zahraničí. Tatra sa nedávno vrátila na Slovensko a my plánujeme naštartovať jej výrobu tak, aby sme znovu oživili domáci obranný priemysel, čomu je priamo naviazaný aj rast zamestnanosti v regióne Považia," uviedol Michal Baláž, generálny riaditeľ spoločnosti Tatra Defence Slovakia.

Ako dodal, Tatra Defence Slovakia predstaví na výstave zodolnené nákladné vozidlo Tatra Tactic 6x6, univerzálne štvorkolesové vozidlo na platforme 4x4, ktoré je vhodné na bojové nasadenie, prieskumné misie i hliadkovanie. Dvojicu vozidiel pritom bude vyrábať na domácej pôde v priestoroch bývalého VOP v Trenčíne.

Štandardy NATO

"Ide o vozidlá, ktoré ponúkajú plnú kompatibilitu so štandardmi NATO, pričom tiež plne vyhovujú potrebám Ozbrojených síl SR a umožňujú tak efektívne nasadenie v misiách OSN, NATO, ako aj pri vnútornej ochrane územia Slovenskej republiky," doplnil Baláž.

Expozíciu zástupcov domáceho obranného priemyslu z Považia, ktorý bude združený pod hlavičkou materskej skupiny CSG, ďalej doplní portfólio tankovej i delostreleckej munície od ZVS Armory. V stánku tiež bude možné vidieť najnovší mínomet Antos či špeciálny veliteľský kontajner s prístavbou z mobilnej riadiacej letovej veže DISK 2 od banskobystrickej MSM.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá