Kimova žena sa po dlhšom čase ukázala na verejnosti

Kimova žena sa po dlhšom čase ukázala na verejnosti
Zdroj foto: SITA
Žena severokórejského lídra sa po dlhšom čase opäť objavila na verejnosti. Nik ju nevidel asi 50 dní a začali sa šíriť fámy, že je buď tehotná, alebo upadla do nemilosti.

Severokórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) však oznámila, že Ri Sol-Ču v pondelok sprevádzala svojho manžela na hudobnom predstavení a futbalovom zápase v Pchjongjangu. "Maršal Kim Čong-un, najvyšší líder strany a ľudu, prišiel do publika sprevádzaný svojou ženou Ri Sol-Ču. V tom momente vypukol burácajúci aplauz," uviedla KCNA.

Severokórejská televízia ešte začiatkom júla odvysielala zábery ženy, ktorá sprevádzala nového lídra krajiny na spomienkovom podujatí pri príležitosti úmrtia zakladateľa štátu Kima II-sunga (Ir-sena), Kimovho starého otca. Mladá žena s krátkymi vlasmi odetá v čiernom vo veku 20 až 30 rokov sedela po boku Kima aj neskôr na koncerte štátneho orchestra. Neskôr vyšlo najavo, že je to vodcova manželka. Údajne sa narodila v roku 1989 a študovala spev v neďalekej Číne. V KĽDR neskôr rozbehla spevácku kariéru a Kimovu pozornosť mala zaujať práve počas jedného zo svojich vystúpení.

Kim Čong-un prevzal v decembri vedenie KĽDR po smrti svojho otca, jeho presný vek však nie je známy. Odhaduje sa na 27 až 28 rokov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá