Policajný exprezident Gašpar so sťažnosťou neuspel, zostáva vo väzbe

Policajný exprezident Gašpar so sťažnosťou neuspel, zostáva vo väzbe
Zdroj foto: TASR/Jakub Kotian
Na situácii bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara sa nič nemení, Najvyšší súd SR neuznal opodstatnenosť jeho sťažnosti voči verdiktu Špecializovaného trestného súdu, ktorý ho nepustil z väzby. NS takisto zamietol podobnú sťažnosť podnikateľa Petra K,. obvineného v kauze Dobytkár. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

"Senát 4T Najvyššieho súdu na utorkovom neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosť obvineného Tibora G. proti uzneseniu ŠTS z 21. júla 2021, ktorým bola zamietnutá jeho žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu a jeho väzba nebola nahradená dohľadom probačného a mediačného úradníka," uviedla Važanová.

Ďalší senát prijal obdobný verdikt v prípade Petra K. "Senát 1T Najvyššieho súdu na utorkovom neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosť obvineného Petra K. proti uzneseniu ŠTS zo 16. júla 2021, ktorým bola zamietnutá jeho žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu a jeho väzba nebola nahradená inými inštitútmi," informovala hovorkyňa.

Tibor Gašpar a ďalší policajní exfunkcionári boli zadržaní v rámci policajnej akcie Očistec. V prípade padli obvinenia pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zneužívania právomoci verejného činiteľa a pre zločin korupcie. Vo väzbe sú preto, aby nemohli ovplyvňovať svedkov na slobode a pokračovať v trestnej činnosti.

Peter K. bol jedným zo zadržaných počas akcie Dobytkár. V rámci nej do polovice júla 2020 Národná kriminálna agentúra obvinila 21 fyzických a sedem právnických osôb. Čelia obvineniu z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá