Belgicko hlási mierny nárast hospitalizácií a obetí na Covid-19

Belgicko hlási mierny nárast hospitalizácií a obetí na Covid-19
Zdroj foto: TASR/AP
ilustračné foto
Koncom júla zaznamenalo Belgicko v súvislosti so šírením vírusu SARS-CoV-2 nárast hospitalizácií aj miery úmrtnosti. Uviedli to v utorok viaceré belgické médiá s odvolaním sa na údaje inštitútu pre verejné zdravie Sciensano.

Priemerný počet úmrtí na Covid-19 sa v období od 24. do 30. júla zvýšil voči predošlému týždňu o 109 percent na 3,3 úmrtí denne. Do utorka evidovali belgické úrady celkovo 25.257 úmrtí v spojitosti s koronavírusom.

V tom istom období došlo aj k nárastu počtu novoinfikovaných osôb. V sledovanom období sa denne nakazilo v priemere 1557 ľudí, čo je päťpercentný nárast oproti predchádzajúcemu týždňu.

Testuje sa menej

Úrady zaznamenali zníženie testovania o 17 percent (denne sa vykonalo okolo 53.446 testov). Miera pozitivity sa však zvýšila na 3,2 percenta, čo je najvyššia hodnota za posledné mesiace.

V posledných dňoch, medzi 27. júlom a 2. augustom, si koronavírus v Belgicku vyžiadal v priemere 38,1 nových hospitalizácií denne. To v porovnaní s predchádzajúcim referenčným obdobím predstavuje nárast o 34 percent.

Zaočkovaných je viac ako 70 percent obyvateľov

V pondelok sa v belgických nemocniciach nachádzalo celkovo 368 pacientov, z toho 97 na jednotkách intenzívnej starostlivosti, pričom 46 osôb bolo napojených na pľúcne ventilátory. Väčšina hospitalizovaných nebola očkovaná alebo úplne zaočkovaná.

V Belgicku už podali druhú dávku proticovidovej vakcíny viac ako 6,8 milióna ľuďom (73,4 percenta dospelej populácie krajiny). Prvú dávku vakcíny dostalo 83,5 percenta dospelej populácie, čiže viac ako osem miliónov ľudí.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá