Osaková sa rozlúčila s olympiádou už v osemfinále, zdolala ju Češka Vondroušová

27.7.2021 07:43

Japonská tenistka Naomi Osaková sa s účinkovaním na olympijskom turnaji v Tokiu rozlúčila už v osemfinále dvojhry. Nasadená dvojka podľahla za 70 minút Češke Markéte Vondroušovej 1:6, 4:6. Zápas sa hral pod zatiahnutou strechou v tenisovom parku Ariake.

Prvý set favoritke vôbec nevyšiel, spravila štrnásť nevynútených chýb a až trikrát si prehrala vlastné podanie. Do druhého dejstva vstúpila štvornásobná grandslamová šampiónka lepšie. Po brejku viedla 2:0, Vondroušová však dokázala vyrovnať na 2:2. V desiatom geme Japonka pri vlastnom podaní odvrátila dva mečbaly, no tretí už nie a na "domácom" turnaji nenaplní medailové ambície.

Vondroušová si vo štvrťfinále zmeria sily s víťazkou súboja medzi Španielkou Paulou Badosovou Gibertovou a Argentínčankou Nadiou Podoroskou.