NHL: Tampa Bay postúpila opäť do finále, Černák sa vrátil do zostavy

26.6.2021 07:22

Hokejisti Tampy Bay Lightning druhýkrát za sebou postúpili do finále play off NHL. V semifinále si opäť poradili s New Yorkom Islanders, keď v piatkovom siedmom dueli zvíťazili 1:0 a v sérii uspeli 4:3. Do zostavy "bleskov" sa po zranení vrátil slovenský obranca Erik Černák a odohral 19:50 minúty. Tampa Bay zabojuje o pohár s Montrealom Canadiens, prvý zápas je na programe v pondelok na Floride.

Víťazný gól strelil v úvode druhej tretiny Yanni Gourde, ktorý sa presadil vo vlastnom oslabení. Výraznú zásluhu na postupe mal aj brankár Andrej Vasilevskij s 18 zákrokmi a druhým čistým kontom z uplynulých troch zápasov.

Útočník Lightning Brayden Point ukončil svoju deväťzápasovú gólovú šnúru a nedosiahol na rekord Reggieho Leacha, ktorý v roku 1976 v drese Philadelphie skóroval vo vyraďovačke desaťkrát za sebou. V zostave Tampy sa predstavil aj Nikita Kučerov, ruský útočník utrpel v predchádzajúcom dueli nešpecifikované zranenie a jeho štart nebol istý.