NHL: Islanders vyrovnali sériu, Černák v Tampe pre zranenie chýbal

24.6.2021 08:12

Hokejisti New Yorku Islanders zvíťazili v šiestom stretnutí semifinále play off NHL na domácom ľade nad Tampou Bay Lightning 3:2 po predĺžení a vyrovnali sériu na 3:3. V zostave obhajcov titulu chýbal slovenský obranca Erik Černák pre nešpecifikované zranenie v hornej časti tela.

Hostia viedli v stretnutí 2:0, ale Islanders nerezignovali. Po góle  Jordana Eberleho v druhej tretine sa v záverečnej desaťminútovke tretieho dejstva presadil Scott Mayfield. V extračase už po 68 sekundách rozhodol Anthony Beauvillier.

V drese hostí strelil úvodný gól center Brayden Point a strelecky sa presadil už v deviatom zápase play off v sérii. Už len jeden duel mu chýba na vyrovnanie rekordu Reggieho Leacha z Philadelphie z roku 1976. Vo vyraďovačke už má na konte 14 presných zásahov. Zápas číslo sedem je na programe v noci na sobotu na Floride.