NHL: Tampa deklasovala Islanders. Zranený Černák si nezahral

22.6.2021 07:06

Hokejisti Tampy Bay Lightning deklasovali v piatom stretnutí semifinále play off NHL na domácom ľade New York Islanders 8:0 a v sérii sa ujali vedenia 3:2. V zostave obhajcov titulu chýbal slovenský obranca Erik Černák pre nešpecifikované zranenie v hornej časti tela.

Steven Stamkos a Alex Killorn si pripísali zhodne po dva góly a asistenciu, Nikita Kučrov sa prihrávkami podieľal na troch zásahoch domácich. Už v ôsmom dueli za sebou skóroval Brayden Point. Brankár Andrej Vasilevskij predviedol 21 úspešných zákrokov pri svojom štvrtom shutoute v play off v kariére.

Domáci si už v prvej tretine vyvtvorili trojgólový náskok a v 16. minúte za stavu 3:0 vyhnali z bránky "ostrovanov" Semjona Varlamova

O zdravotnom stave Černáka Tampa zatiaľ bližšie neinformovala, v predchádzajúcom zápase dostal v tretej tretine tvrdý "hit" na mantinel do Matta Martina a držal sa za rameno. Po kratšej pauze v šatni sa napokon na ľad vrátil a kouč Jon Cooper po stretnutí uviedol, že by mal byť v poriadku.

Tampa môže o svojom postupe do finále Stanleyho pohára rozhodnúť už v zápase číslo šesť v stredu v New Yorku.