Bugár je otvorený spolupráci s SMK, Csákymu sa do nej nechce

Bugár je otvorený spolupráci s SMK, Csákymu sa do nej nechce
Zdroj foto: ČTK
"Most-Híd sa rozpadá. Každý týždeň od nich odchádzajú ľudia. Rozumný človek nepôjde pod most, keď sa rozpadáva, lebo aj na neho môže padnúť kus mostu a môže dopadnúť zle," povedal v rozhovore pre TASR Csáky.

"Počkáme si, kým sa vykryštalizuje situácia okolo Mostu. Stále si myslím, že je to hlúpy a zbytočný projekt a narobil viac problémov ako osohu," doplnil Csáky.

Bugár si myslí, že ak chcú byť obe strany úspešnejšie, treba už teraz vyslať signály, že je žiaduce, aby spolupracovali napríklad vo voľbách do VÚC. "Z ich strany zatiaľ vôľa nie je. My sme otvorení spolupráci," povedal v rozhovore pre TASR Bugár, ktorý ale vylučuje, že by malo dôjsť k zlúčeniu strán.

"Naša strana je iná. Uchádzame sa o iný typ voliča. U niektorých členov SMK som počul, že sa im nepozdávajú zmiešané rodiny. Ja tvrdím, že u nás je jedno, akej národnosti je náš volič. Dôležitý je vždy človek," vysvetlil šéf Mostu-Híd.

Csáky sa do spolupráce nechce ponáhľať. Pokiaľ ide o voľby do VÚC, v niektorých obvodoch si vie predstaviť širšie koalície, v niektorých na ich vytvorenie nevidí dôvod. V súvislosti so spoluprácou s Mostom-Híd uviedol, že strany nespolupracujú.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá